Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

Ολυμπιακός Ομόνοια 2-0 Μισό βήμα απέχει από τα… αστέρια! του Champions League

1 min read

Ο Ολυμπιακός μπορεί να αγχώθηκε, αλλά έκανε το μεγάλο βήμα πρόκρισης στους ομίλους του Champions League, κερδίζοντας 2-0 την Ομόνοια στον πρώτο αγώνα των πλέι οφ στο Καραϊσκάκη.

Η ρεβάνς θα διεξαχθεί στην Κύπρο και το ΓΣΠ της Λευκωσίας την Τρίτη 29 Σεπτεμβρίου.

Ο ΟΣΦΠ σκόραρε το πρώτο γκολ στο 69′ με εύστοχο πέναλτι που κέρδισε έξυπνα ο Ραντζέλοβιτς, όταν με το σώμα του ανάγκασε τον Λέγιακς να χρησιμοποιήσει το χέρι του εντός περιοχής όταν έπεφτε. Ενα πέναλτι για το οποίο διαμαρτυρήθηκε η κυπριακή ομάδα, καθώς ο παίκτης του ΟΣΦΠ φαίνεται να έσπρωξε τον αντίπαλο του, ενώ ο διαιτητής δεν κλήθηκε να το δει στο VAR.

Ομως στις καθυστερήσεις ο Ολυμπιακός έκανε το 2-0 στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Ελ Αραμπί, έπειτα από εξαιρετική ατομική ενέργεια.