Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

Νικητής στο ντέρμπι ο Ολυμπιακός, 1-0 την ΑΕΚ

1 min read

Ένα γκολ του Γιαν Εμβιλά έφτανε και… περίσσευε στον Ολυμπιακό, ώστε να επικρατήσει με 1-0 της ΑΕΚ, στο μεταξύ τους ντέρμπι, που διεξήχθη την Κυριακή στο «Γ. Καραϊσκάκης», για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΕΜΒΙΛΑ

Με αυτό το τρίποντο οι Πειραιώτες επανέφεραν τη διαφορά τους με τον ΠΑΟΚ στους εννέα βαθμούς.

Στο 11ο λεπτό οι Πειραιώτες είχαν μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ, όταν ο Μαντί Καμαρά έπιασε ένα σουτ από καλή θέση μέσα από την περιοχή, βλέποντας την μπάλα, αφού κόντραρε πρώτα στον Χατζισαφί, να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι!

TO ΔΟΚΑΡΙ ΤΟΥ ΜΑΝΤΙ ΚΑΜΑΡΑ

Στο 25ο λεπτό ο Μασούρας σκόραρε με ωραίο πλασέ στην κίνηση, μετά από σέντρα του Καμαρά, ωστόσο υποδεικνύεται σωστά σε θέση οφσάιντ.