Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

Παναθηναϊκός – Ξάνθη 2-2

1 min read

Ο Παναθηναϊκός έκανε την ανατροπή, έχασε ένα… τσουβάλι ευκαιρίες και στο τελευταίο δευτερόλεπτο ένα χαζό πέναλτι έφερε το σοκ του 2-2 με την Ξάνθη.

Κρίμα! Μόνο αυτό μπορεί να πει κάποιος βλέποντας την τρομερή εμφάνιση που έκαναν οι παίκτες του Γιώργου Δώνη στο δεύτερο ημίχρονο! Οι «πράσινοι» μετά το κακό πρώτο μέρος έπαιξαν… μπαλάρα κι έκαναν την ανατροπή αλλά ο νόμος του ποδοσφαίρου έμελλε να τους επιβεβαιωθεί με τον πιο σκληρό τρόπο. Ο Παναθηναϊκός θα μπορούσε να είχε πετύχει όχι απλά τρίτο, αλλά τέταρτο και πέμπτο γκολ αλλά δεν το έκανε, χάνοντας ένα… τσουβάλι ευκαιρίες μέχρι να έρθει το σοκ του 94ου λεπτού.

Οι παίκτες του «τριφυλλιού» δεν μπόρεσαν να απομακρύνουν μετά το κόρνερ που κέρδισε η Ξάνθη κι ο Μαυρομάτης τράβηξε τον Κάστρο, κάνοντας του ένα ανόητο πέναλτι. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων βρήκε στόχο από την άσπρη βούλα κι έτσι η Ξάνθη απέδρασε με τον βαθμό το… τελευταίο δευτερόλεπτο, καθώς αμέσως μετά ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη.