Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 1-1 – ΤΕΛΙΚΟ

1 min read

Τέλος του αγώνα στο ΟΑΚΑ.

90+4′: Κίτρινη κάρτα στον Πούγγουρα για φάουλ στον Καμαρά.

90+3′: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Ποντένσε, μέσα ο Ελ Αραμπί.

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

90′: Ο Μολό αναλαμβάνει την εκτέλεση του πέναλτι και ευστοχεί. Ο Παναθηναϊκός ισοφαρίζει σε 1-1

88′: Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό. Ο Μακέντα κερδίζει το πέναλτι σε μαρκάρισμα του Μεριά.

85′: Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκτέλεση φάουλ από τον Μπουζούκη, βγαίνει ο Μακέντα στο δεύτερο δοκάρι και κάνει την προβολή, αλλά ο Σα έδιωξε σε κόρνερ. Ο Ιταλός ήταν σε θέση οφσάιντ, οριακά εκτεθειμένος

71′: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μπεκ να αντικαθιστά τον Δώνη.

69′: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βγαίνει ο Βαλμπουενά και μπαίνει ο Καμαρά.

66′: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Ραντζέλοβιτς, έξω ο Μασούρας.

64′: Κίτρινη στον Ινσούα

63′: Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπαίνει ο Μολό στη θέση του Ζαχίντ.

Αλλάζει γνώμη ο διαιτητής του ντέρμπι. Είδε το VAR και τελικά δεν έδωσε επανάληψη του πέναλτι. Παράλληλα, πήρε πίσω και την κάρτα που είχε “δείξει” στον Σα.

Κίτρινη κάρτα στον Σα γα διαμαρτυρία.

60′: Ο Μακέντα εκτελεί το πέναλτι, απόκρουσε ο Σα. Επανάληψη δείχνει ο διαιτητής.

58′: Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό με τον Σεμέδο να ανατρέπει τον Περέα.

56′: Ο Γερμανός διαιτητής του ματς πάει στο VAR για χτύπημα του Τσιμίκα στον Περέα με το δεξί του χέρι, εντός περιοχής. Δε υπάρχει τίποτα,

50′: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από δεξιά, ο Μεριά κάνει την κεφαλιά αλλά είναι εντελώς άστοχη.

Άρχισε το δεύτερο 45λεπτο.

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, με τον Περέα να αντικαθιστά τον Κολοβό.

Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

45′: Κίτρινη κάρτα στον Γκερέρο για φάουλ στον Δώνη.

36′: ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός. Μπαλιά του Μπουχαλάκη στον Τσιμίκα, σέντρα ο δεύτερος με τον Γκερέρο να κατεβάζει τη μπάλα, να σουτάρει και να ανοίγει το σκορ για την ομάδα του Πειραιά.

34′: Σουτ του Μακέντα, ο Σα μπλοκάρει.

27′: Κίτρινη κάρτα στον Σεμέδο, για δυνατό φάουλ πάνω στον Μπουζούκη.

26′: Σέντρα του Ποντένσε από δεξιά ο Γκερέρο δεν μπορεί να κάνει όμως το… φιλόδοξο γυριστό σουτ.

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στο ΟΑΚΑ. Κακό θέαμα, ελάχιστες φάσεις.

13′: Σέντρα του Μασούρα από δεξιά, μπλόκαρε ο Διούδης.

10′: Γέμισμα του Ινσούα, από αριστερά, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Σα.

7′: Κίτρινη κάρτα στον Δώνη για φάουλ στον Βαλμπουενά.

2′: Ο Μακέντα δεν πρόλαβε να βρει τη μπάλα, την ώρα που μπροστά του είχε μονάχα τον Σα.

Άρχισε ο αγώνας στο ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός, που είναι χωρίς νίκη στις πρώτες τρεις αγωνιστικές του πρωταθλήματος, υποδέχεται απόψε στο ΟΑΚΑ τον Ολυμπιακό, στο ντέρμπι των “αιωνίων” του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού είναι η εξής: Διούδης, Γιόχανσον, Πούγγουρας, Σένκεφελντ, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης, Μπουζούκης, Ζαχίντ, Κολοβός, Μακέντα.