[slide-anything id="72511"]
19 Απριλίου 2024

Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

«Κιτρινόμαυρο» ναυάγιο στο ΟΑΚΑ: Ήττα με 2-1 της ΑΕΚ από την Ξάνθη και γιούχα για Καρντόσο

1 min read

Αμορίμ και Μπαριέντος πέτυχαν τα γκολ της μεγάλης νίκης της Ξάνθης ενώ η Ενωση αγωνίζονταν από το πρώτο ημίχρονο με δέκα παίκτες

Η ΑΕΚ έχασε με 2-1 από την Ξάνθη σε ένα παιχνίδι που η εξέδρα «έβραζε» για τον Μιγκέλ Καρντόσο ο οποίος από το ματς με την Τραμπζονσπόρ ήταν να αποχωρήσει από την ομάδα αλλά η αποψινή νίκη είναι δεδομένο ότι θα φέρει τις εξελίξεις πολύ πιο γρήγορα.

Αμορίμ και Μπαριέντος πέτυχαν τα γκολ της μεγάλης νίκης της Ξάνθης ενώ η Ενωση αγωνίζονταν από το πρώτο ημίχρονο με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Ζεράλντες. Μάλιστα η νίκης της Ξάνθης είναι ιστορική, αφού θα είναι η πρώτη εκτός έδρας απέναντι στην ΑΕΚ.

Η Ενωση κατάφερε να μειώσει σε σκορ στο 90′ μετά από υπέροχη ασίστ του Μάνταλου στον Ολιβέιρα, ο οποίος έκανε το σουτ στην κίνηση και νίκησε τον Αμπάντ.