Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

Καρντόσο Χάναμε εύκολα τη μπάλα, δεχόμασταν εύκολα επιθέσεις

1 min read

Μετά την ήττα (1-3) της ομάδας του από την Τραμπζονσπόρ, στο πρώτο παιχνίδι για τα πλέι οφ του Europa League, ο προπονητής της ΑΕΚ Μιγκέλ Καρντόσο υποστήριξε ότι αυτό δεν είχε σχέση με την αναμέτρηση κόντρα στην Κραϊόβα

Δεν συμφωνώ ότι το ματς σήμερα είχε πολλές ομοιότητες με αυτό κόντρα στην Κραϊόβα. Ξεκινήσαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο με ευκαιρίες, όμως δεχθήκαμε δύο γκολ από στημένα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ενώ κάναμε κάποιες ευκαιρίες ήρθε και το τρίτο γκολ”, δήλωσε ο τεχνικός της ΑΕΚ για να συμπληρώσει:“Νομίζω ήταν διαφορετικό παιχνίδι το σημερινό. Σίγουρα όμως σε κάποιες στιγμές χάναμε εύκολα τη μπάλα και δεχόμασταν φάσεις. Στην επίθεση δεν κρατήσαμε τις θέσεις μας και αυτό σημαίνει ότι όταν χάναμε τη μπάλα, δεχόμασταν εύκολες επιθέσεις από τον αντίπαλο