[slide-anything id="72511"]
29 Μαρτίου 2024

Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

Η Λίβερπουλ διέλυσε τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – 5-0 με τρία γκολ και μία ασίστ από τον Σαλάχ

1 min read

Η Λίβερπουλ ήταν καταπληκτική στο πρώτο ημίχρονο όπου πέτυχε πέντε γκολ (!) και έφτασε σε έναν ιστορικό θρίαμβο με 5-0 επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ, έχοντας για απόλυτο πρωταγωνιστή τον Σαλάχ που είχε χατ-τρικ και μία ασίστ.

Ο Κεϊτά άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό και Ζότα έγραψε το 2-0 στο 13′ για να πάρει τη σκυτάλη ο Μοχάμεντ Σαλάχ και να βάλει τέλος στο ματς με συνοπτικές διαδικασίες αφού πέτυχε χατ-τρικ μέχρι να πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα και έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία των κόκκινων που πέτυχε τρία γκολ στο Ολντ Τράφορντ μετά το 1936.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πολ Πογκμπά κατάφερε να πάρει κόκκινη κάρτα στο 60′ και ενώ είχε μπει ως αλλαγή στο 46′, για να αποκτήσει έτσι εντελώς διαδικαστικό χαρακτήρα στο τελευταίο ημίωρο και την Λίβερπουλ να κάνει απλά διαχείριση, για να πανηγυρίσει στο φινάλε έναν απερίγραπτο θρίαμβο στο σπίτι της μεγάλης αντιπάλου της.