[slide-anything id="72511"]
20 Απριλίου 2024

Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

Champions League: Πρωταθλήτρια Ευρώπης η Μπάγερν Μονάχου – Νίκησε 1-0 την Παρί Σεν Ζερμέν

1 min read

Για 6η φορά στέφεται πρωταθλήτρια Ευρώπης η Μπάγερν Μονάχου, επικρατώντας 0-1 επί της Παρί Σεν Ζερμέν.

Τέλος του αγώνα! Η Μπάγερν είναι πρωταθλήτρια Ευρώπης. Ο Ορσάτο σφυρίζει τη λήξη και η Μπάγερν κατακτά για 6η φορά το Champions League.

90’+2′: Ο Εμπαπέ κάνει την κάθετη στον Νειμάρ που γυρίζει κάνει την σέντρα σουτ όμως ο Τσούπο Μότινγκ δεν βρίσκει τη μπάλα και χάνει τεράστια ευκαιρία

90′: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων

89′: Ο απίθανος Νόιερ διώχνει το πλασέ του Εμπαπέ από το ένα μέτρο, αν και ο Γάλλος ήταν οφσάιντ

86′: Τολισό αντί του Τιάγκο

84′: Το εκτελεί ο Κοουτίνιο κι η μπάλα περνά έξω

83′: Ο Λεβαντόφσκι κλέβει και ξεχύνεται στην αντεπίθεση με τον Τιάγκο Σίλβα να τον ανατρέπει και να δέχεται την κίτρινη κάρτα

81′: Κίτρινη στον εκνευρισμένο Νεϊμάρ για φάουλ στον Λεβαντόφσκι

80′: Κουρζάβα και Τσούπο Μότινγκ οι νέες αλλαγές της Παρί…

79′: Ο Μπερνάτ έχει πρόβλημα τραυματισμού και μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει

73′: Ο Εμπαπέ αποφεύγει όποιον βρίσκει μπροστά του και πέφτει αρκετά εύκολα… Στο τηλεοπτικό ριπλέι φαίνεται να υπάρχει επαφή

71′: Η μπάλα δεν απομακρύνεται, αλλά ο Μαρκίνιος προσπαθώντας να σουτάρει βρίσκει το… πόδι του Σίλε και έχουμε φάουλ

Ντράξλερ αντί Ερρέρα η νέα αλλαγή της Παρί

71′: Κόρνερ για τους Γάλλους που πιέζουν

Ευκαιρία για την Παρί! 70′: Ο Μαρκίνιος από τη μικρή περιοχή πλασάρει κι ο Νόιερ διώχνει με τα πόδια!

67′: Ωραία σέντρα σουτ του Ντι Μαρία, ο Εμπαπέ αφήνει τη μπάλα, όμως ο Νόιερ δεν αιδνιδιάζεται

65′: Ατομική ενέργεια του Κομάν και κόρνερ για τη Μπάγερν

64′: Ο Βεράτι παίρνει τη θέση του Παρέδες στην πρώτη αλλαγή της ΠΣΖ

62′: Ίδια φάση με αυτή του γκολ, ο Κομάν στο δεύτερο δοκάρι κάνει το πλασέ κι ο Κιμπεπέ διώχνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!