Newskamatero | Ειδήσεις και τελευταία νέα

Ειδήσεις και τελευταία νέα από την Ελλάδα και ολον τον κόσμο Ειδήσεις τώρα στο Newskamatero

ΒΙΝΤΕΟ: Γκολ ο Μήτρογλου, τεσσάρα η Μαρσέιγ

1 min read

Η Μαρσέιγ με βασικό τον Κώστα Μήτρογλου, μπορεί να μην σκόραρε στο πρώτο μέρος, αλλά στην επανάληψη ήταν καταιγιστική και πέτυχε μια ευρεία νίκη απέναντι στην Γκινγκάμπ. Αυτό ήταν το 3ο τρίποντο στο πρωτάθλημα για τους Μασσαλούς.

Πιο συγκεκριμένα, ο Τοβέν στο 57ο λεπτό άνοιξε το σκορ, στο 73’ ήταν η σειρά του Ντμίτρι Παγιέ να σκοράρει για το 2-0. Ο Τοβέν με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στον 3-0 στο 80’ ενώ δύο λεπτά αργότερα, από όμορφη πάσα του Παγέ, ο Μήτρογλου με αριστερό πλασέ διαμόρφωσε το 4-0.

Χορταστικό ήταν το παιχνίδι ανάμεσα στην Μπορντό και τη Νιμ που τελείωσε ισόπαλο 3-3, με συνεχείς ανατροπές και την μπίλια να κάθεται στην ισοπαλία, με τους Γιρονδίνους πάντως να έχουν μαζέψει μόλις 4 πόντους και να είναι προτελευταίοι. Στο 0-0 στο ματς που άνοιξε το πρόγραμμα της Κυριακής, έμειναν Ναντ και Ρεμς.